بیدار جاذبه زمین دانشمندان دانشگاه کمبریج

بیدار: جاذبه زمین دانشمندان دانشگاه کمبریج سیاره ستاره ستاره کوچکترین ستاره

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی احتکار کالاهایی که با دلار گران خریده‌اند

رییس فدراسیون واردات کشور عزیزمان ایران از احتکار بسیاری از کالاهایی که با ارز اوج خریداری شده‌اند خبر داد و گفت: صاحبان این کالاها قصد دارند با کمبود عرضه، شرا

احتکار کالاهایی که با دلار گران خریده‌اند

احتکار کالاهایی که با دلار گران خریده اند

عبارات مهم : ایرانی

رییس فدراسیون واردات کشور عزیزمان ایران از احتکار بسیاری از کالاهایی که با ارز اوج خریداری شده است اند خبر داد و گفت: صاحبان این کالاها قصد دارند با کمبود عرضه، شرایط را جهت بازگشت قیمت واقعی خریدهای خود بازگردانند.

به گزارش ایسنا، فرهاد احتشام زاد امروز (سه شنبه) در نشستی خبری مربوط به پرسشها روز اقتصادی به خاص در بخش بازرگانی، اظهار کرد: تک نرخی شدن ارز شرایط کشور را در اوضاع متفاوتی قرار داده است و بسیاری از کالاهایی که با ارز اوج خریداری شدند به وسیله صاحبان کالا احتکار شده است و نشانه این است که با کمبود عرضه، به قیمت واقعی خود بازگردند.

وی ادامه داد: بودجه کشور به وسیله دولت پیشنهاد و به وسیله مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده که در این بین قیمت مصوب دلار ۳۷۰۰ تومان در نظر گرفته شده است هست، حال باید به این پرسش پاسخ داد که مابه التفاوت درآمد ناشی از دلار ۴۰۰۰ تومانی به چه سرنوشتی دچار خواهد شد؟

احتکار کالاهایی که با دلار گران خریده‌اند

90 درصد واردات طبق نیاز کشور است

رییس هیات مدیره فدراسیون واردات کشور عزیزمان ایران در مورد شرایط واردکنندگان با توجه به نام گذاری سال ۱۳۹۷ مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، بیان کرد: باید بدانیم که بیش از ۹۰ درصد از واردات در کشور براساس نیاز تولید داخلی صورت می گیرد و این میزان واردات در مسابقه با تولید داخلی نیست.

رییس فدراسیون واردات کشور عزیزمان ایران از احتکار بسیاری از کالاهایی که با ارز اوج خریداری شده‌اند خبر داد و گفت: صاحبان این کالاها قصد دارند با کمبود عرضه، شرا

احتشام زاد با اشاره به دو عنوان عدم رضایت مردم نسبت به بعضی تولیدات داخلی و نیز نبود بازار مصرف جهانی جهت خرید کالاهای ایرانی، خاطر نشان کرد: هر کالایی که در بسته خرید مشتری قرار گیرد باید دارای دو مزیت نسبی و مطلق باشد. یکی از پرسشها پیش آمده این است که همه کالاهای تولید داخل به عنوان کالای استراتژیک در نظر گرفته شدند که این مساله موجب ایجاد رانت و عدم زیاد کردن کارکرد می شود.

وی ادامه داد: به طور حتم باید مشتری کالا را گزینش کند و اگر از کیفیت کالا مطمئن باشد، حتی سمت خرید کالای ایرانی نیز میل به پیدا می کند. همان طور که در حال حاضر چنین شرایطی در خصوص بعضی کالاهای تولید داخل وجود دارد و مشتریان نسبت به خرید این کالاها مصمم هستند.

پارسال فقط واردات کالاهای مصرفی زیاد کردن یافت

احتکار کالاهایی که با دلار گران خریده‌اند

رییس هیات مدیره فدراسیون واردات کشور عزیزمان ایران با اشاره به این که میزان واردات کالاهای مصرفی در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۵ معادل شش درصد زیاد کردن داشته و واردات کالاهای واسطه ای چهار درصد کم کردن و واردات کالاهای سرمایه ای دو درصد نیز کم کردن یافته هست، اظهار کرد: از میان ۱۵ بخش مهم واردات در سال ۱۳۹۶ بیشترین میزان رشد مربوط به کالاهای واسطه ای در حوزه قطعات تراکتور و قطعات منفصله آن بوده هست. علاوه بر این هشت قلم کالای مصرفی نسبت به سال ۱۳۹۵ معادل ۳۰۰ درصد رشد یافته که جو و روغن دانه آفتابگردان با بیشترین رشد همراه بودند.

احتمال سفته بازی در صرافی ها

رییس فدراسیون واردات کشور عزیزمان ایران از احتکار بسیاری از کالاهایی که با ارز اوج خریداری شده‌اند خبر داد و گفت: صاحبان این کالاها قصد دارند با کمبود عرضه، شرا

احتشام زاد با بیان این که احتمال سفته بازی در صرافی ها برمبنای ارزهای صادراتی وجود دارد، تصریح کرد که بیشترین ضرر در این بین به مصرف کنندگان و صادر کنندگان وارد خواهد شد.

وی همچنین با بیان این که عدم ثبات اوضاع اقتصادی و مسابقه دولت با بخش شخصی شاهد نسل کشی بخش شخصی در آینده خواهیم بود، اظهار کرد: به طور حتم چاره اندیشی در بخش های متفاوت اقتصادی موجب خواهد شد به شرایط مطلوب تری دست یابیم، در غیر این صورت به علت موارد اشاره شده است با بحران طی سال های آتی و حتی امسال روبرو خواهیم بود.

احتکار کالاهایی که با دلار گران خریده‌اند

به گزارش ایسنا، همچنین در این نشست هومن حاجی پور – معاون کسب وکار اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران – با اشاره به این که طی ۱۲ ماهه سال گذشته ارزش واردات معادل ۵۴ میلیارد دلار بوده هست، بیان کرد: حدود ۶۰ درصد از میزان ارزش واردات مربوط به کالاهای اساسی، ۱۵ درصد مربوط به کالاهای سرمایه ای، ۱۹ درصد مربوط به کالاهای مصرفی و شش درصد مربوط به سایر کالاها بوده است.

برای حمایت از کالای ایرانی برنامه ریزی کنیم

وی ادامه داد: با توجه به تصمیم اخیر دولت مبنی بر تک نرخی شدن ارز خیلی جای نگرانی در ارتباط با کالاهای متفاوت نیست، ولی تنها مساله ای که با آن مواجهیم این است که اگر در ماه های آینده وظیفه حمایت از تولید داخل و کالای ایرانی به لحاظ برنامه ریزی مشخص نشود، در برهه های زمانی متفاوت شاهد خواهیم بود که محدودیت هایی شکل می گیرد و پرسشها عدیده ای جهت تجارت کشور ایجاد می شود.

معاون کسب وکار اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران ضمن امیدواری نسبت به اتخاذ سیاست گذاری درست در بخش بازرگانی خارجی، گفت: امیدواریم با تصمیمات یک شبه مواجه نباشیم و از کارها سلبی بپرهیزیم. تجویز مقررات یکی از عوامل ایجاد محدودیت و از موانع کسب وکار به حساب می آید و باید راحت سازی محیط کسب وکار در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به این که واردات به علت تصویری که به لحاظ خروج ارز از کشور و نیز محدودیت هایی که جهت تولید ایجاد می کند در نزد مردم یک امر نکویی هست، اظهار کرد: توصیه ای که باید به آن توجه داشته باشیم اکثر واردات در حوزه کالاهای واسطه ای و مصرفی است که مورد نیاز کشور هست. اگر این واردات در مسیر تولید ملی و به عنوان مکمل عمل کند مطمئنا در مسیر درستی گام خواهیم برداشت تا با ایجاد مقررات راحت همراه با ثبات موجب رونق تجارت شویم.

واژه های کلیدی: ایرانی | ایرانی | واردات | بازرگانی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz