بیدار جاذبه زمین دانشمندان دانشگاه کمبریج

بیدار: جاذبه زمین دانشمندان دانشگاه کمبریج سیاره ستاره ستاره کوچکترین ستاره

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی پرتاب یک ماشین الکتریکی به مریخ!

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت فضایی اسپیس‌اکس در توییتر خود اعلام کرد که با نخستین پرتاب راکت تازه این شرکت با نام Falcon Heavy، یک نمونه از ماشین‌های رودستر تازه خ

پرتاب یک ماشین الکتریکی به مریخ!

پرتاب یک ماشین الکتریکی به مریخ!

عبارات مهم : ماشین

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت فضایی اسپیس اکس در توییتر خود اعلام کرد که با نخستین پرتاب راکت تازه این شرکت با نام Falcon Heavy، یک نمونه از ماشین های رودستر تازه خود را نیز به مریخ می فرستد.

به گزارش خبرآنلاین،ماسک نخستین بار این مسئله را در توییتر مطرح کرد و گفت: «اگر رودستر تسلا در مسیر پرتاب منفجر نشود تا میلیاردها سال می تواند در اعماق فضا باقی بماند.»

پرتاب یک ماشین الکتریکی به مریخ!

راكت هاي Falcon Heavy كه قرار بود چند ماه پيش آزمايش عملي خود را پشت سر بگذارند، در نهايت ژانويه امسال از همان سكويي به فضا پرتاب خواهند شد كه در گذشته آپولو 11 از آن به پرواز درآمده بود. راكت Falcon Heavy در واقع از مجموع چند راكت فالكون9ساخته شده است تا قدرت حمل و طي مسافت به مراتب بيشتري را داشته باشد و قرار است از آن در ماموريت مريخ استفاد شود. فالکون هِوی در سال 2013 یا 2014 پرتاب شود. ولی در نهایت آزمایشات مهم آن از سال 2016 شروع شد و حالا قرار است در ژانویه سال 2018 (دی تا بهمن ماه سال جاری) راهی مدار مریخ شود. اسپیس ایکس تاکنون بارها ارسال فالکون هِوی را به تأخیر انداخته و مشخص نیست که آیا این بار گفته ماسک به حقیقت خواهد پیوست یا خیر.

واژه های کلیدی: ماشین | الکتریکی | اسپیس ایکس | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz