بیدار جاذبه زمین دانشمندان دانشگاه کمبریج

بیدار: جاذبه زمین دانشمندان دانشگاه کمبریج سیاره ستاره ستاره کوچکترین ستاره

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری دعوت از ۹۲۸ عضو تازه با حضور ۳ ایرانی ، آکادمی اسکار رکورد زد

آکادمی اسکار امسال با دعوت از ۹۲۸ نفر از چهره‌های سینمایی، رکوردی در زمینه زیاد کردن اعضایش به جای گذاشت و در این میان از سه صورت ایرانی نیز دعوت کرد.

دعوت از ۹۲۸ عضو تازه با حضور ۳ ایرانی ، آکادمی اسکار رکورد زد

آکادمی اسکار رکورد زد/ دعوت از ۹۲۸ عضو تازه با حضور ۳ ایرانی

عبارات مهم : ایرانی

آکادمی اسکار امسال با دعوت از ۹۲۸ نفر از اشخاص سینمایی، رکوردی در زمینه زیاد کردن اعضایش به جای گذاشت و در این میان از سه صورت ایرانی نیز دعوت کرد.

در حالی که آکادمی اسکار سال پیش از ۷۷۴ عضو تازه جهت پیوستن به آکادمی خبر داده بود امسال با دعوت از ۹۲۸ نفر دست به اقدامی متفاوت زده است.

این در حالی است که سال ۲۰۱۶ از ۶۸۳ نفر و سال ۲۰۱۵ از ۳۲۲ نفر جهت پیوستن به آکادمی دعوت شده است بود که در جای خودش ارقام بزرگی محسوب می شدند.

از کشور عزیزمان ایران حسین جعفریان از فیلم «فروشنده» در بخش فیلمبرداران، علی عسگری و فرنوش صمدی سازندگان فیلم «سکوت» و «نگاه» در میان سازندگان انیمیشن و فیلم کوتاه از جمله افرادی هستند که جهت پیوستن به آکادمی اسکار گزینش شده است اند.

افزایش اعضای آکادمی به بیش از ۹۲۰۰ نفر تلاشی جهت زیاد کردن تنوع است که از سال ۲۰۱۶ و با هشتگ اسکار خیلی سفید است ایجاد شد. دو هفته بعد از شروع این کمپین آکادمی اعلام کرد هدفش دو برابر کردن اعضا تا سال ۲۰۲۰ با افزودن بر تعداد اعضای تازه و گزینش در میان زنان و رنگین پوستان خواهد بود.

در صورتی که همه اعضای دعوت شده است در سال ۲۰۱۸ به این دعوت پاسخ مثبت بگویند اعضای آکادمی به رقم ۹۲۲۶ نفر خواهد رسید.

در عین حال این افراد اگر دعوت را بپذیرند میزان اعضای آکادمی در میان رنگین پوستان را که در سال ۲۰۱۷ برابر ۱۳ درصد بود به ۱۶ درصد در سال ۲۰۱۸ می رسانند.

در همین حال در میان افراد تازه ۴۹ درصد زن هستند که موجب می شود میزان زنان عضو اسکار از ۲۸ درصد زن در سال ۲۹۱۷ به ۳۱ درصد زیاد کردن یابد.

بازیگرانی چون دانیل کالویا، میندی کالینگ، تیفانی هدیش، کمیل نانجیانی، بلیک لایولی، امی شومر، دیو چاپل، میلس تلر، راندال پارک، دیسی ریدلی، تیموتی شالامه، هونگ چائو، امیلی کلارک، لنا هیدی، رجینا هال، رشیدا جونز، لیلی جیمز، لیلی کالینز در میان دعوت شدگان امسال جای دارند.

بازیگران حدود ۲۰ درصد اعضای اسکار را تشکیل می دهند که بزرگ ترین شاخه اسکار است.

اعضای تازه از ۵۹ کشور متفاوت دعوت شده است اند.

در میان نویسندگان جی کی رولینگ و در میان کارگردان ها ارزش بیکر سازنده «پروژه فلوریدا» از جمله دعوت شدگان به اسکار هستند.

کونزنی والیس با ۱۴ سال سن جوان ترین دعوت شده است به اسکار است و سوفیا گولادولینا آهنگساز ۸۶ ساله پیر ترین عضو دعوت شده است هست. از این میان ۱۷ تن برنده اسکار هستند و ۹۲ نفر نامزد دریافت اسکار شده است بودند.

شاهرخ خان و طاهر رحیم نیز در میان مدعوین هستند.

دعوت از ۹۲۸ عضو تازه با حضور ۳ ایرانی ، آکادمی اسکار رکورد زد

سینماخبر

واژه های کلیدی: ایرانی | برنده اسکار | دریافت اسکار | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz