بیدار جاذبه زمین دانشمندان دانشگاه کمبریج

بیدار: جاذبه زمین دانشمندان دانشگاه کمبریج سیاره ستاره ستاره کوچکترین ستاره

گت بلاگز اخبار پزشکی تا نیمه ۹۷ ، بیماری‌های غیرواگیر، علت ۸۰ درصد فوت ایرانی‌ها، ایراپن&quot، اجرای سراسری برنامه &quot

معاون بهداشت وزارت بهداشت از اجرای برنامه “ایراپن”جهت کنترل و مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر، در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور تا آخر شهریور سال آینده خبر دا

تا نیمه ۹۷ ، بیماری‌های غیرواگیر، علت ۸۰ درصد فوت ایرانی‌ها، ایراپن&quot، اجرای سراسری برنامه &quot

بیماری های غیرواگیر، علت ۸۰ درصد فوت ایرانی ها/اجرای سراسری برنامه "ایراپن" تا نیمه ۹۷

عبارات مهم : ایران

معاون بهداشت وزارت بهداشت از اجرای برنامه “ایراپن”جهت کنترل و مبارزه با بیماری های غیرواگیر، در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور تا آخر شهریور سال آینده خبر داد.

دکتر علیرضا رئیسی با حضور در غرفه ایسنا در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، با اشاره به نقش بیماری های غیرواگیر در بیش از ۸۰ درصد موارد فوت و میر ایرانیان، اظهار کرد: زمانی که بیشترین عامل فوت و میر در کشور بیماری های قلب و عروقی با آمار بیش از ۴۲ درصدی هست، این امراض در اولویت ما قرار می گیرند. به همین علت بهتر است به جای اینکه مستقیم سراغ بیماری برویم، ابتدا عوامل خطر آن را شناسایی کنیم.

تا نیمه ۹۷ ، بیماری‌های غیرواگیر، علت ۸۰ درصد فوت ایرانی‌ها، ایراپن&quot، اجرای سراسری برنامه &quot

وی افزود: بیش از ۴۰ درصد افراد بالای ۳۰ سال در کشور عزیزمان ایران زیاد کردن وزن دارند که این مسئله به سمت سنین پایین در حرکت هست. همچنین ۹۰ درصد مردم ما کم تحرکی دارند. بر همین اساس اگر بخواهیم اصلاحی انجام دهیم باید به سمت سبک زندگی مردم برویم.

وی افزود: یکی ازبرنامه های ما جهت عملیاتی کردن کارها در حوزه کنترل بیماری های غیرواگیر، برنامه ایراپن است که تا آخر شهریور ۹۷ در حداقل یک شهر تحت پوشش ۶۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور اجرا می شود. البته کار مهم ما کنترل فاکتورهای خطر در نظام مواظبت های اولیه هست؛ به عبارت دیگر می خواهیم کنترل بیماری های غیرواگیر را از “پروژه محوری” به “مراقبت محوری” تبدیل کنیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت از اجرای برنامه “ایراپن”جهت کنترل و مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر، در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور تا آخر شهریور سال آینده خبر دا

معاون بهداشت وزارت بهداشت همچنین اضافه کرد: این عنوان که ما بیماری های غیرواگیر را در اولویت خود قرار دادیم به معنی فراموشی بیماری های واگیر نیست. این امراض در حال حاضر کنترل شده است اند. یکی از افتخارات کشور عزیزمان ایران این است که توانسته این امراض را به خوبی کنترل کند. البته کشور عزیزمان ایران در همسایگی کشورهایی مانند پاکستان و افغانستان است که بسیاری از امراض مانند مالاریا در آنها شیوع بالایی دارد و بر همین اساس کارها کنترلی مورد نیاز در جریان است.

واژه های کلیدی: ایران | پزشکی | کنترل | برنامه | ایرانی | برنامه | بهداشت | بیماری | ایرانیان | بیماری ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz